ואיך עושים את זה?

הסרת תוצאות שליליות בגוגל לשמירה על המוניטין שלכם

מי לא מחפש מידע באינטרנט לפחות כמה פעמים ביום? כולנו הפכנו לצמאים למידע אותו בקלות אנו יכולים למצוא ברשת. כפי שאנו מחפשים מידע, לעיתים על אנשים מסוימים, כך ניתן לחפש מידע עלינו. מידע באינטרנט יכול להופיע גם על אלה מאיתנו שמרגישים אנשים פרטיים לחלוטין, שלא לדבר על אנשים בעלי תפקידים בכירים או משפיעים כמו בעלי חברות או נושאים בתפקידים ציבוריים חשובים. לשם כך חשוב לבצע ניקוי מוניטין מגוגל, פעולה שתביא לכך שמחפשי המידע עלינו יראו רק את הטוב שנכתב עלינו.

חיפוש מעמיק יכול לחשוף את השלדים שבארון

רובנו יודעים מיהם ומהם, עד כמה אנו פועלים למען החברה ונוהגים בדרך הישר ולכן מתייחסים באדישות לאזכורים שלנו באינטרנט. עם זאת, דווקא הדברים החיוביים לא בהכרח מפורסמים באינטרנט. ממש כמו בחדשות, בהן אפשר לשמוע ידיעות לא משמחות אחת אחרי השניה, גם באינטרנט יכול להיות מפורסם דווקא מידע שלילי, אותו מעשה שביצעתם לפני עשרים שנה ומזמן שכחתם ממנו כי עשיתן הרבה מאז, אך האינטרנט לא שוכח. ברשת יכול להיות אזכור יחיד שלכם הקשור לדבר שלילי והמחפשים מידע אודותיכם יתקלו דווקא בו. מה עושים? יש לדאוג להסרת תוצאות מגוגל שאינן מיטיבות עמכם.

התיק הפלילי נסגר מחוסר ראיות? יתכן שבגוגל הוא עדיין פתוח

אתם מועמדים לעבודה, מגיעים כמעט לסוף המיון אך לא מצליחים להתקבל? אם יש לכם רישום פלילי במשטרה יתכן מאוד שזו הסיבה. מעסיקים רבים לא מדלגים על בדיקת רישום פלילי באינטרנט לפני שיקבלו מועמד לעבודה. אמנם רישום פלילי הוא מידע פרטי שלא אמור להיות מפורסם ברשת, אך פסקי דין מתפרסמים ולעיתים גם מידע על רישום פלילי. זהו מידע שחשוב לדאוג להסרתו על מנת שלא יהווה מכשול.

להסיר תוצאות שליליות בעזרת מומחים

גוגל הקשיחה לאחרונה עמדות והצהירה על כך שתוצאות חיפוש יוסרו רק בהוראת בית משפט. פניה לבית משפט היא אמנם דרך לפעול להסרת תוצאות שליליות, אך במיוחד אם אתם אדם שמעורר עניין בציבור, תוצאות שליליות יכולות להופיע לעיתים קרובות ופניה לבית משפט בכל פעם אינה ריאלית. זה המקום לפנות לאדם או חברה המתמחים בתחום. הם יתעדכנו מדי יום בנכתב עליכם בגוגל וידאגו להסיר את התוצאות השליליות.

איך מוסרות התוצאות השליליות?

תוצאות חיפוש שליליות לא מוסרות לחלוטין – הדבר כאמור לא אפשרי. אבל המבינים בגוגל מצאו את הדרך שאותם אזכורים לא יגיעו לעיני המחפש וזאת בעזרת הוספת תוצאות חיוביות. כמובן שהאזכורים החיוביים אינם אקראיים אלא נכתבים בשילוב מילות מפתח שנמצאו בולטות בחיפוש מידע אודותיכם, ממש כפי שנעשה בקידום אתרים אורגני. הרעיון למעשה הוא אותו רעיון. לכן, ממש כפי שאת קידום האתר שלכם הפקדתם בידי מומחים בעניין שזהו תחום עיסוקם, כך רצוי שתעשו גם בשמירה על שמכם ועל המוניטין שלכם.